7 Temmuz 2020

Sertleşme Bozukluğu Tedavisi

ile Admin

Sertleşme bozukluğu tedavisi, Sertleşme sorunu cinsel ilişkide yaşanan en büyük problemlerden biridir. Cinsel istek olduğu halde sertleşme sorunu yaşanması da olabilecek bir problemdir. Bazı durumlarda mastürbasyonda sertleşme problemi olmazken, karşı cinsle birleşmede olabilmektedir. Bu durumun birkaç defa yaşanması normal karşılanır. Günün stresi, moral bozukluğu gibi durumlar sertleşme sorunları yaşatabilir.

Fakat sertleşmenin süreklilik arz etmesi bir sağlık problemidir ve hemen erken şekilde setleşme bozukluğu tedavisi gerektirmektedir. Tedavi uygulama aşamaları ise yaş ve hastalıklar faktörüne göre belirlenmektedir. Eğer sertleşme sorunu yaşayan kişi genç ise bu durumun birkaç neden olabilir. İlk ilişki heyecanı, ergenlikte yaşanan bir durum veya fazla alkol tüketiminden kaynaklı olduğu tespit edilirse bu kişiler için  psikolojik destek ile tedavi mümkündür.

Fakat sertleşme problemi yaşı geçkin kişilerde olmuşsa bunun tedavi yöntemleri biraz daha farklılık göstermektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda sertleşme bozukluğu kırklı yaşlardan sonra görülen bir durumdur. Gerek fizyolojik nedenlerden gerekse kalp damar hastalığı veya şeker hastalığı gibi sorunları olan hastalarda daha fazla görülebilmektedir.

Bu tür hastaların sertleşme bozukluğu tedavisi farklı yöntemler kullanılarak uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Sertleşme bozukluğunda ilk tedavi yöntemi olarak ilaçla tedavi yapılmaktadır. Hormon seviyesindeki azalma veya artmayı kontrol altında tutan ilaçlar ile bu sorun çözülmektedir. Alınan ilaçların herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İlaçla tedavide sorunu çözülmeyen hastalar içinse vakum tedavisi veya penis protez tedavisi uygulanmaktadır.

Sertleşme Sorununa Tıbbi Çözüm

Cinsel isteksiz durumlar; Erkek cinsel arzularının isteksizliğe düştüğü durumlarda çok nadir yardım ararlar. Fakat cinsel arzusuzlukla ortaya çıkan performans düşüklüğü sorunu ve bunun sonucunda ortaya çıkan sertleşme problemleri için destek aramaları daha yaygın bir durumdur.

Bu problem için başvurma sebebinin düşüklüğünün diğer bir sebebi, erkekler arasında sıklıkla inanılan ve ( gerçek bir erkeğin sekse her vakit hazırlıklı olması ve her durumda seksi yapabilecek durumda olması ) görüşüyle bağdaşan çok yanlış bir inanıştır. Fiziksel nedenlerinizin dışında bu problem genellikle eşinizle yaşanan evlilik problemlerinden veya depresyonsu durumlarınız dan kaynaklanmaktadır.

Sertleşme problemi – Ereksiyon problemi ; Cinsel ilişkisi durumunda gerekli olan sertleşme durumunu sağlayamama ya da sürdürememe olarak bilinir. Bu sorunun tedavisi için vega 100 mg hap en etkili çözüm yöntemlerinden birisidir.

Yaşınız arttıkça bu problem artar yalnız yaşlanmanın kesin sonucu değildir. Sosyal yaşama, psikolojik yaşama ve bedensel yaşamanın ciddi olumsuz etkileri doğabilmektedir. Türkiye’de 40 yaşın üzerindeki erkeklerin yaklaşık %70’i bu problemi kısmen veya tamamiyle yaşamaktadır. Genel nüfusa oranladığımızda bu oran %10-20 civarındadır.

Risk etkenlerinin en önemli ve sık olan durumları; Yaşlanmanız, Damar sertliğiniz, Şeker hastalığınız, Kalp, böbrek, Karaciğer hastalıklarınız, Geçirdiğiniz ameliyatlarınız, Omurilik yaralanmalarınız, Uyuşturucu, alkol, sigara ve kullandığınız tıbbi ilaçlar…

Psikolojik problemler: aşırı gerilimli durumlar (bilhassa işe bağlı), depresyon, kötü bir çocukluk dönemi, cinsel bilgisizlik, geçmişte yaşanmış olan cinsel taciz, gene lev yada aynısı deneyimdeki başarısızlık, eş ile yaşanan dengesiz durum olarak sıralanabilir.

Sertleşme Probleminiz Fiziksel midir Yoksa Psikolojik midir?

Sertleşme problemi olan ve problemin psikolojik olduğunu düşünen kişiler hekime başvurduğunda problemin gerçekten de psikolojik çıkma olasılığı yüksek bir orandır.

Uzun zamandır bir hastalığınız, ilaç tüketim hikâyeniz yoksa probleminiz ani bir durumla başladıysa, sabah oluşan sertlikleriniz varsa probleminiz büyük ihtimalle psikolojiktir.

Fakat çoğu zamanlarda ayrım yapmak son derece güçtür. Örneğin: Yaşadığımız Toplumda ki yaygın düşüncenin aksine şeker hastalığı durumlarında cinsel problemler çoğunlukla hastalığın çok ileri zamanlarında ortaya çıkar. Ancak kimi erkeklerin bu olasılıkları duymaları bile onların cinsel hayatlarında problem yaratabilir. Bu şartlarda problem psikolojik kabul edilir.

Bütün erkekler için şu düşünce benimsenmiştir; ”erkek dediğin bütün ortamlarda ilişkiye girebilmeli havada, karada, denizde, hiç tanışmadığı bir bayanla bütün ortamlarda bu işi yapabilmeli, seks durumunu erkek adam başlatmalı”. Erkek dediğin seks durumunu hiçbir yerde ve hiçbir ortamda reddetmemelidir. Bu durum, bu düşünce erkeğin beynine işlediğinden yanlış duygularla yetişen bir sürü yanlış inanışlar, aslında erkeğin cinselliğinin en büyük, en baş düşmanıdır.

Örnek vermek gerekirse fazla alkollü olunduğunda bir kez başarısızlıkla sonuçlanmış bir durum karşısında bir erkek için yanlış inanışlar geçerli ise artık her ilişkide erkekliğini sınaması için bir sınav durumuna haline dönüşebilmektedir. İnsanoğlu artık cinsel durumun ilgi çekiciliğinden, zevk vericiliğinden çok bu işi nasıl yapabildiğine odaklanır ve problemi tekrar eder gider.

Benzer biçimde yaşlılığa ya da fiziksel problemlerine bağlı olarak sertlik oranı biraz azalan erkek şayet kadını yalnız çok sert ” kaya gibi ” bir penis ile uyarabileceğine eğer inanıyorsa, bu inancın doğuracağı sorun sahip olduğu elindekini de kaybetme durumuna ve cinsellik durumunda kaçmasına da yol açabilir.

Tıbbi tedavi bütün insanlar için makul ( aynı düzeyde ) olmayabilir. Bu sebeple bu opsiyonun sizin için makul olup olmadığı konusu ile ilgili hekiminize danışmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda Sertleştirici ürünler kullanarak sorunlarınıza kökten çözüm sağlamanız mümkün. Ürünü kullandıktan sonra psikolojiniz olumlu yönde etkilenecek ve hayata daha olumlu bakacaksınız. İnsanın mutlu olması hayatını idamesi için çok önemlidir. Nu konuda en etkili tavsiye ürünü vega 100 mg tablet fiyat olarak ta gayet makul bir üründür.