31 Mart 2022

Seks Pozisyonları

ile Admin

Seks pozisyonları cinsel ilişki esnasında iki kişinin vücutlarının belirli pozisyonlar ve şeklini içeren terimdir. Seks insanın hayatında rutine binen bir eylem dışında heyecan verici ve duygulu bir deneyim olmalıdır. Her iki tarafında zevk aldığı bir cinsel ilişki oldukça güzel geçecektir. Seks pozisyonu tercih ederken dikkat edilmesi gereken fiziksel bir rahatsızlık varsa ona uygun pozisyon seçilmesidir. Eğer fiziksel bir rahatsızlığınız yoksa en çok tercih edilen seks pozisyonları şöyledir;

Doggy Style

Köpek stili olarak da bilinen doggy Style seks pozisyonları arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir. Bunun bir diğer sebebi de en kolay ilişki pozisyonlarından biri olmasıdır. Bu pozisyonunda kadın elleri ve dizlerinin üzerinde dururken partneri ise hemen arkasında durmaktadır.

69 Pozisyonu

Oral seks severlerin en sevdiği pozisyon kuşkusuz 69 pozisyonudur. Her iki tarafında da aynı anda oral seks yapmasını sağlayan bu pozisyon çiftlerin aynı anda oral seks yapmasına olanak sağlıyor. 69 pozisyonunda en çok tercih edilen kadının üstte olduğu pozisyondur. Bu pozisyonda erkek sırt üstü uzanırken kadın onun tam tersi seklinde üzerine uzanır. Yani kadının kafası erkeğin bacak kısmına, erkeğin kafası ile kadının bacak kısmına gelmelidir.

Misyoner Pozisyonu

Temel seks pozisyonlarından olan misyoner pozisyonu en çok tercih edilen pozisyonlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Kadın ve erkeğin birbirlerine tutku ile bakmasını sağlayan bu pozisyonda kadın bacakları açık bir şekilde sırt üstü uzanır. Erkek de kadının üzerine gelerek cinsel ilişkiye başlanır. Kadının en rahat ettiği pozisyon olan misyoner pozisyonu klasik olsa da en çok tercih edilen seks pozisyonları arasındadır.

Reserve Cowgirl

Seks esnasında hâkimiyetin dönüşümlü olarak ele alınmasına verilen genel ada Reserve Cowgirl denir. Bu pozisyonda kadın sırt üstü uzanan erkeğin ayaklarına bakacak şekilde üzerine oturması ile gerçekleşiyor. Bu pozisyonun en sevilen özelliği erkeğin ellerinin serbest olması ile cinsel ilişkinin hazzını arttıracak göğüslere dokunma, klitorise dokunma ve parmaklarla uyarma imkânı sunuyor.

Kaşık Pozisyonu

Her iki kişi için de sunulan rahatlıktan kaynaklı olarak kaşık pozisyonu oldukça rağbet görmektedir. Hızlı ve sert seks için bu pozisyon oldukça idealdir. Bu pozisyonda yan yatarak bacaklarını hafifçe kırması gerekiyor. Erkeğin de kadının arkasına yan uzanması gerekiyor. Bu pozisyonda ten teması maksimum seviyeye ulaşmaktadır.

Bacak Planörü Seks Pozisyonu

Oldukça zevk veren bu pozisyon tensel temasın fazla olduğu bir pozisyondur. Bu pozisyonda kadın yan yatarak bacağının birini yukarıya kaldırır. Erkek de yukarıda olan bacağı kavrayarak cinsel ilişkiye girilir.

Virgo Oral Seks Pozisyonu

Oral seksin kişiye çok fazla zevk verdiği keskindir. İlişki öncesi yapılan oral seks ilişkiyi daha haz dolu olmasını sağlar. Bu pozisyonda erkek veya kadın sırt üstü uzanır. Partneri ise yüzüne gelecek şeklinde pozisyon alır.

Ayakta Oral Seks Pozisyonu

Bu pozisyonu iki şekilde anlatmak mümkündür. Birincisinde kadın ayakta durur. Erkek yere oturarak kadının vajinasını ağzına gelecek şekilde konumlandırır. İkincisin de ise erkek ayaktadır. Kadın dizlerinin üzerinde durarak erkeğin penisini ağzına alacak konuma gelir. Bu pozisyonun tercih edilme sebepleri arasında her iki taraf içinde yapılabiliyor olmasıdır.

Ballet Dance Pozisyonu

Bu pozisyon bolca göz kontağı ve yakınlık içerdiği için özelliklere sevgililer arasında bolca tercih edilir. Bu pozisyon için çift ayakta dururken kadın bir bacağını erkeğin beline dolar. Bu sırada erkek kadının dengesi sağlamak için bir eli ile kadının bacağını tutar da cinsel ilişkiye başlanır.

Stand And Deliver

Bu pozisyon sırasında vajina bölgesi daha fazla daraldığı için iki tarafta daha fazla zevk alır. Bu pozisyonda çift ayakta kalır. Kadın bel hizasından itibaren aşağı bakacak şekilde yere eğilir. Erkek bu sırada kollarından tutarak kadına destek olur.

Valedictorian Pozisyonu

Bu pozisyonda kadın bacağını yavaş yavaş havaya kaldırır. Başta misyoner olarak başlanan bu pozisyon bolca temas içerir.

Seks pozisyonları sizin ve partnerinizin tercihidir. Fiziksel bir rahatsızlık, fazla kilo, eklem ağrıları seks pozisyonlarını etkileyen etmenler arasındadır. Seks pozisyonları sizin ve partnerinizin zevk alması içindir. Kendinize uygun olan seks pozisyonlarını zamanla keşfederek hazzın doruklarına çıkabilirsiniz.