3 Ocak 2022

Kadınlarda Cinsel Uyarılma

ile Admin

Cinsel uyarılma nedir? Erkek ve kadınlar arasında farklar var mıdır? Cinsel uyarılmanın olmamasının sebepleri nelerdir? Kadınlarda cinsel uyarılma olmamasının sebepleri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz. Cinsellik insanlık tarihi var olduğu andan itibaren başlamış ve canlı nesli var oldukça var olmaya devam edecektir. Canlılar için üreme türü olmasının beraberinde bir istek, arzu ve haz barındırır. Bayan azdırıcı damla ürünleri gibi özel cinsel istek ve haz artırıcı ürünler hakkında bilgi için devamını oku tavsiye sitelerden hemen incele.

Cinsel Uyarılma Nedir?

Cinsel uyarılma; sevişme veya cinsel birleşme sırasında vajinada ıslanma olması durumudur. Cinsel uyarılma yaşayan kadınların önce nabzı hızlanır sonra göz bebekleri büyümeye başlar. Kan basıncının artmasıyla beraber cinsel organda büyüme oluşur ve ıslanma gerçekleşir. Cinsel uyarılma kadın ve erkekler için farklılıklar gösterir. Örneğin erkekler bir orgazm sonrası yeniden uyarılma için zamana ihtiyaç duyarken kadınlar çok defa bu durumu yaşayabilir.

Bazı kadınlar cinsel istek duysalar bile bazen uyarılma yaşayamazlar. Cinsel uyarılma kişiden kişiye hatta aynı kişi üzerinde farklı zamanlarda farklı seviyelerde gerçekleşebilir. Cinsel uyarılmalar pek çok etkenle meydana gelebilir. Cinsel içerikli düşünceler, dokunma, görme gibi beyinde başlayan uyarılmalar omurilik sayesinde genital organa iletilmesi ile cinsel uyarılma gerçekleşir. Bu bölgedeki kan akış hızının artması ile vajinal ıslanma yaşanır ve bu durum bir süre yaşandıktan sonra orgazm gerçekleşir.

Kadınlarda Cinsel Uyarılmanın Olmaması

Kadınlar cinsel uyarılmayı oldukça seyrek yaşarlar. Bu durum çoğu kadın için normal kabul edilmiş ve üzerine düşünülmemiş bir durum olmuştur. Bu durumun sebeplerinden başlıca olanı kadınların bedenlerin tanımamasıdır. Üzülerek belirtiyoruz ki kadınlar bedenlerini keşfetmekte oldukça gecikirler. Bir diğer sorun ise cinsel birleşme ilgili fikirlerini partnerleri ile konuşmaktan kaçınırlar. Kendi özel yaşantılarında bile çoğu kadın mastürbasyon yapmamış cinsel uyarılmayı hiç hissetmemiştir. Nedenleri;

Cinsel uyarılma ya da orgazm bozukluğunun birçok nedeni vardır. Bunları sıralayacak olursak;

  • Birleşme öncesi yaşanan ön sevişmenin kısa tutulması. Yaşanan bu tarz durumlarda cinsel birliktelik odaklı yaşanan ilişkilerde kadında uyarılma azalır.
  • Partnerin erken boşalma durumu da uyarılma olmamasının nedenleri arasındadır.
  • Ruhsal anlamda kötü giden bir ilişkide yaşanan cinsel birleşmeler de kadınlarda uyarılma eksikliğini arttırır.
  • Cinsel birliktelik hakkında bilgisiz olunması
  • Kullanılan bazı ilaçlar
  • Baskıcı bir ailede büyümenin sonucu cinsel ilişkiye karşı kişinin oluşturduğu tabular
  • Yine toplum baskısı ile oluşmuş korkutucu cinsellik algıları

Gibi durumlar kadınlarda cinsel uyarılma problemi yaşanmasına sebep olur.

Cinsel Uyarılmayı Doğal Yollarla Arttırmak Mümkün Mü?

Günümüzde yaşanan sosyal hayat, iş hayatı, evlilik ve ev sorumluluğu gibi durumlar her kadında cinsel duyguların da önüne geçmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki cinsellik bir üreme türeme kanalı olmasının dışında canlıların doğasında bir gerekliliktir. Bu gerekliliği doğal yollarla arttırarak yaşam kalitenizi de arttırmanız mümkündür. Cinsel gücünüzü arttırıcı besinleri beslenme programınıza dahil ederek başlayabilirsiniz.

Örneğin; çikolata, fındık, muz gibi besinler. Düzenli egzersizler de cinsel gücü ve cinsel uyarılmayı arttırır. Günlük yaşantınızda yaşanılan stresleri yatağınıza almadan, stres yönetimi yapmayı öğrenerek cinsel hayatınızı pozitif hale getirebilirsiniz. Yaşanılan streslerin yalnızca beyin değil fiziki yorgunluk yarattığı gerçeğini de göz ardı etmeden size iyi gelecek sauna, hamam, masaj gibi kan dolaşımını hızlandırıp fiziki rahatlık sağlayacak aktiviteleri de arttırmanızı tavsiye ederiz. Bayan azdırıcı hap ürünleri uyarılmayı maximum seviyeye yükselten cinsel sağlık ürünleri arasın da gösterilir.

Cinsel Uyarılmama Durumu Tedavi Edilebilir Mi?

Yaşanan bu durum bir cinsel bozukluk olarak değerlendirip önce altında yatan sebepler incelendikten sonra gerekirse psikolojik destek veya bir diğer yöntem ise Cinsel sağlık ürünleri gibi ilaçlarla tedavi edilebilir. Erkekler için kullanıldığı bilinen ve etkisi görülen viagra adı verilen haplar kadınlarda cinsel uyarılma tedavisi için de kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilaç beynimizdeki dopamin kimyasallarını aktif ederek uyarılmayı sağlıyor. Bu ilacı kullanmak için başka bir ilaç kullanmıyor olmalısınız. Bu ilaçlar mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalı ve reçete ile satın alınmalıdır.

İlaç cinsel istek oluşturmaz, cinsel birleşme sırasında genital bölgedeki hassasiyeti arttırarak uyarılmayı arttırır. Yalnız dikkatli kullanılması gereken bir ilaç olduğunu belirtmeliyiz ki yapılan araştırmalar ile bir takım yan etkileri olduğu gözlenmiştir; baş ağrısı, cilt döküntüsü, bulantı gibi. Doğrudan uyarılma sağlamaz ancak cinsel birleşme sırasında yaşanan uyarılma ve orgazmı arttırır. Cinsel birleşmeden 1 saat önce alınması tavsiye edilir. Sitemizden ürünleri güvenle alabilirsiniz.