19 Nisan 2022

İktidarsızlık Belirtileri

ile Admin

İktidarsızlık belirtileri genel bilgileri için devamını oku. Cinsel ilişki yaşanacağı sırada hem kadında hem de erkekte birtakım fiziksel değişimler meydana gelir. Kadında genel olarak vajina ıslaklığı görülür. Erkekte ise penis sertleşmesi yaşanır. Penisteki bu fiziksel değişim, cinsel birleşmeye uygun hale gelene kadar devam eder. Ancak net bir kalınlık ve sertliğin oluşmaması, bu konuda yaşanan en büyük sıkıntılardandır. Ama durum sadece sertliğin oluşmamasından ibaret değildir. Cialis fiyat ve etki olarak eczane tavsiye ürünüdür.

Aynı zamanda ereksiyonun kısa zamanda bitmesidir. Bu şekilde yaşanan problemlere genel olarak iktidarsızlık denir. Diğer bir adıyla erektil disfonksiyon ya da empotans olarak da bilinir. Sorun, aslında her erkeği kapsıyor. Ama 40 yaşının üzerinde olan kişilerde çok daha sık meydana geldiği tespit edilmiştir.

İktidarsızlık durduk yere meydana gelmez. Bunu ortaya çıkaran çeşitli sebepler vardır. Penisiniz bir kez sertleşmedi ya da sertliği uzun sürmedi diye iktidarsızlık tanısı koymanız yanlıştır. Bu tarz teşhislerin genelde uzmanlar tarafından konulması daha uygun görülmüştür. İktidarsızlık sürekli şekilde görülür. Bundan dolayı problemle 1 defa karşılaşmanız iktidarsızlık belirtisi sayılmaz.

İktidarsızlığın çeşitli belirtileri vardır. Bu belirtilerin özellikle de erkekler tarafından bilinmesi çok önemlidir. Çünkü bu bilgiler daha çok 40 yaşından sonra işinize yarayacaktır. Durumun belirtilerini bilmeniz, erken teşhis hususunda size destek verir. Böylece daha kolay bir çözüm uygulama şansını kaçırmamış olursunuz. İktidarsızlığın belirtilerine geçmeden önce bu sorunun nedenlerine göz atmak gerekir.

İktidarsızlık Nedenleri

İktidarsızlık nedenleri şunlardır:

 • Penise ulaşan kan miktarının her zamankinden daha az olması
 • Hormonların bozuk olması
 • İlaçlardan dolayı kaynaklanan etkiler
 • Alkolik olma
 • Uyuşturucu kullanma
 • Fazla sigara içme
 • Kolesterolün yüksek olması
 • Beyin kanaması
 • Sinir sisteminden kaynaklanan hastalıklar
 • Kronik rahatsızlıklar
 • Şeker hastalığı
 • Cinsel isteksizlik
 • Psikolojik durumlar

Bunlar, iktidarsızlığın genel nedenleri arasında yer alırlar.

Peniste Sertlik Olmaması

İktidarsızlığın en yaygın olarak tespit edilen belirtisi budur. Sertlik olmaması, erkeğin bu konuda bir sorun yaşadığının kanıtıdır. Cinsel ilişkiye hazırlanırken penisin kalkması son derece doğaldır. Bu kalkışın belli bir seviyenin üzerine çıkması, birleşme için yeterlidir. Ancak sertlik seviyesinin çok altında kalan erkeklerde penis oldukça yumuşak durur. Bu da cinsel birleşmenin önünde koca bir engeldir.

Yeteri Kadar Haz Alınamadan Penisin İnmesi

Yeteri kadar haz alınamadan penisin inmesi, iktidarsızlık belirtilerindendir. Erkek tam haz almaya yaklaştığı esnada peniste bir yumuşama meydana gelir. Cinsel ilişkideyken durduk yere böyle bir yumuşaklığın oluşması hiç normal değildir.

Bazı erkekler, bunun iktidarsızlık olmadığını düşünürler. Sadece dikkatleri dağıldığı için yumuşamanın meydana geldiğini savunurlar. Ancak durumun bununla hiçbir alakası yoktur. Hazza ulaşmayan bir penisin inmesi normal değildir.

Erken Boşalmayla Birlikte Doyuma Erişilemeden Penisin İnmesi

Erkeğin bir anda boşalması, doyuma erişmemesine neden olur. Boşalan bir penis ise hemen inmeye başlar. Burada iktidarsızlığın aslında erken boşalma sorununu da ortaya çıkardığını görüyoruz. Doyum noktasına varamadan bunu yaşamak, başta erkeği sonra da kadını yıpratabilir. Cinsel ilişkide doyum sağlanmaması için oldukça mutsuz edicidir. Bunu yaşamak zorunda kalan erkeklerin tedavi için hareket etmeleri şarttır.

Her İlişkide Sertliğin Kaybedilmesi

Her ilişkide sertliğin kaybedilmesi, iktidarsızlık belirtileri arasında bulunur. Erkek, bir ya da birkaç kez sertlik kaybı yaşayabilir. Bunda tedavi gerektirecek bir problem görülmez. Ama her ilişkide bunu yaşamak, doktorun yolunu tutmanıza neden olur. Çünkü problem bu şekilde devam ettikçe mutsuz olmaya başlarsınız. Siz mutsuz oldukça karşınızdaki insanı da mutsuz edersiniz. Bir erkeğin girdiği hemen her ilişkide penis sertliğini koruması şarttır.

Sorunun 6 Aydan Uzun Sürmesi

Penisin sertlik kaybı yaşaması, 6 aydan daha fazla olmalıdır. Bu kadar uzun süreli bir problem, durumun ne kadar tehlikeli olduğunu size gösterir. 6 ay boyunca böyle bir şey yaşamanız, sizi seksten hatta kadından bile soğutur.

İktidarsızlık Tedavisi

İktidarsızlık, tedavisi mümkün olan problemlerdendir. Ancak ne tür bir tedavi uygulanması gerektiğini belirlemek için problemin nedenlerine bakmak önemlidir. Gerektiği yerde cinsel sağlık ürünleri kullanmanız, iktidarsızlığın kaybolması için yeterlidir.

İnsan normal sağlığını ne kadar düşünüyorsa cinsel sağlığını da o kadar düşünmelidir. Toplumumuzda erkeğin bu tarz şeyler yaşaması, bir eksiklik olarak görülür. Ama bu durumun cinsellik için bir eksiklik olmadığını bilmeniz gerekir. Çünkü problem, bazen psikolojik kaynaklı nedenlerin etkisi de olabilir. İktidarsızlık belirtileri ve tedavi yöntemleri için aşağıdaki bağlantıyı hemen tıkla.

https://www.ekoleczanee.com/