7 Nisan 2022

Erken Boşalmaya Çözümler

ile Admin

Erken boşalma; birlikteliğin cinsel şekilde yaşanması sağlanırken erkeklerde görülen ve haz alma sonucuna erken varılmasını temsil eden, çözümü olmasına rağmen ilişkide sorun kabul edilebilen bir olaydır. Erken boşalmaya çözümler çok çeşitli yöntemlerle olabilmektedir. Geciktirici eczane ürünleri başta olmak üzere diğer yöntemler için yazının devamını oku. Cinsel ilaçlar erken boşalmayı ne kadar engeller genel bilgi için sitemizi hemen incele.

Erken boşalmanın yaşanması halinde hem çeşitli üroloji doktorlarından, hem de psikolojik destek çalışmalarından yardım alınarak sorunun aşılması sağlanabilir. Ayrıca penis içi kaslarının da erken boşalmayla doğrudan bir alakası vardır.

Penis kaslarının yeteri kadar geliştirilmesi halinde çözüm oluşturulurken, kas yapısı zayıf olursa erken boşalma sorunu aşılamayacaktır. Bu sebeple; erken boşalmanın çözümleri nelerdir, kimlerden tedavi alınabilir, erken boşalma ne kadar sürede aşılır, bilinmelidir.

Erken Boşalma Sorununun Kaynakları Nelerdir? 

Erken boşalmada etken rol oynayan çok sayıda sebep vardır. Bu kaynakların bilinmesi halinde çözüme ulaşmak daha kestirme olacağı için iyi analiz yapılmalıdır.

Erken boşalmaya neden olan kaynaklarsa şöyledir:

  • Penis kaslarının yeteri kadar kullanılmaması veya sağlıklı kas beslemesi yapılmamasından dolayı güçsüz kalması
  • Düzenli bir cinsel hayatın yaşanmıyor olması ve vücudun ne durumda cinsel birlikteliğe girecek olduğunu bilmediği için şaşkın olması
  • Heyecan düzeyinin çok fazla artması
  • Boşalma yaşanmadan önce partnerin ne kadar sıra dışı ve şaşırtıcı bulunduğu ve ne kadar ilişki için istek uyandırıyor olduğu arttığı zaman
  • Cinsel sağlık sorunları nedeniyle olması gereken sayıdan çok daha fazla sperm üretilmesi
  • İlk veya yeni başlayan cinsel hayat içerisinde olunması

Gibi sebepler, erkeklerde erken boşalmayı tetikleyecektir.

Erken boşalma tedavi

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Erkeklerde erken zamanlarda görülen boşalmalar, bazı egzersizler yardımıyla veya tıbbi ile psikolojik desteklerle çözülebilir. İlk olarak erkekler kendilerine özgüven bakımından güvenmiyor olabilir.

Erken boşalma sonrasında özgüven daha da düşeceği için bir cinsel terapiste gidilmesi ve durumun ne zaman başladığından itibaren anlatılması sağlanmalıdır. Eğer sorun kaynağı psikolojiyse, terapilerin ilerleyen süreçlerinde erkeğin özgüveni toplanır ve erken boşalma ortadan zamanla kalkar. Bunun yanında Cialis 30 lu tablet gibi lisanslı geciktirici ürünlerle tedavi takviye edilir.

Eğer penisin alt kısımlarında şişliklerin olması, doğal renk bütünlüğünden ziyade mor veya siyah bir görünüme bürünmesi hallerinde mutlaka üroloğa gidilmelidir. Tıbbi adı varikosel olan bir hastalık çok sayıda sperm oluşmasına ve bu fazlalıkların derhal vücuttan atılmak istenmesine neden olabilir.

Yani bu sağlık sorununda erkekler değil de vücutları yönetimde olduğu için erken boşalma olur. Bir diğer durumdaysa heyecan ile kas zayıflığından dolayı problemler yaşanabilir. Bacak kaslarının gelişmesi, kasık çevresinin güçlendirilmesi ve vücudun genel kas bütünlüğünün korunması için protein alınması halinde penis kasları da güçlenir.

Böylelikle iradesiz olan kasların boşalma yapmasına engel olunarak uzun süren cinsel birliktelikler kurulabilir. Heyecan halindeyse erkeğin kendisinin farkında olması, gerekirse partneriyle uzlaşma yoluna giderek durumu anlatması, heyecan fark edildiği anda yatıştırılmaya başlanması gerekir.

Erken Boşalmaya Çözüm İçin Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Erken boşalma problemiyle başa çıkmak için piyasada bitkisel olan veya kimyasal haliyle tasarlanan geciktirici ürünler bulunur. Ayrıca bazı ilaçlar da vardır ve bu ilaçlar vücudun kan akış hızını, kas durumunu ve adrenalin seviyesini kontrol eder. Her türlü boşalmayı geciktiren bu ürün ve ilaçların başında kalın kondomlar gelir.

Kondom kullanımıyla penis dışının kaplanması sağlanır ve vajina içi sıcaklık ile hisler arasındaki bağlantı az da olsa yavaşlatılır. Geciktirici sprey gibi bir diğer harici kullanılan ürünlerde erken boşalmayı geciktirmek için oldukça yararlı ürünlerdir.

Bu sayede kalın bir çerçeveyle birlikte olan erkek hisleri biraz daha az yaşayarak zevk alacağı için hemen boşalma haline gidemez. Ayrıca ilaçlar ve haplar kullanıldığında da erken boşalma anlık olarak çözülür. Eczanelerden, ürologlardan veya psikolog olarak görev yapanlardan ilaçların temin edilmesiyle cinsel hayat sorunları başa çıkılır hale gelecektir.

Erken Boşalmaya Çözümler Ne Zaman Etki Edecektir?

Erken boşalma sorunu karşısında alınmış olan önlemler, geçici olanlar ve kalıcı olanlar şeklinde ikiye ayrılır. Geçici olan önlemler genelde iğnelerle haplardır ve etki süresi on beş dakika ile yarım saat arasında kendisini gösterir.

Uzun süreli sonuçlar alınacak işlemlerde, özellikle vücut yapısı ve psikolojik durum değiştirilerek erken boşalma sorunu kaldırılacaksa da; terapi süresine, sağlık sorunu için ameliyat olup olunmayacağına veya hangi tarihte olunacağına, spor yapma düzenine göre zaman değişir. Yine de ortalama olarak iki ay ile bir sene içerisinde erken boşalmanın yavaşça etkisi azalacak ve daha sonra da böyle bir sorun kalmayacaktır.