12 Nisan 2022

Erken Boşalmanın Önlemi

ile Admin

Cinsel sorunlar günümüzde her insanın başlıca problemleri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda tüketilen gıdalardaki sağlıksız maddeler, hava kirliliği gibi birçok etmenin sağlıkla beraber cinsel sorunları da arttırdığını söylemek gerekir. Bu problemler çiftler arasında huzursuzluğa hatta ayrılığa kadar varan olaylara yol açıyor. Erken boşalmanın önlemi nasıl olmalıdır? Cinsel ilaçlar erken boşalmayı engeller mi yanıtı için devamını oku.

Erkeklerin bu durumdan daha fazla etkilendiği görülüyor. Çünkü her erkek kadınını mutlu etmeyi ister. Bunu yapamadığında ise özgüven kaybı yaşar. Kaybedilen özgüven normal yaşantıya da yansır. Hayat kalitesi düşer. En çok yaşanan problemlerin başında ise erken boşalma geliyor. Peki, erken boşalma nedir ve çözümü için neler yapılabilir?

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma kısa tabirle ilişki sırasında erkeğin kısa sürede tatmin olmasıdır. Ancak bu kısa süreli tatmin hem erkeği hem de kadını mutlu etmez. Çünkü kadınların zevk alabilmesi için uzun süreli bir ilişki şarttır. Hem uyarılmaları daha uzun sürüyor hem de orgazm olma süreli erkeklere göre daha fazladır. Bu nedenle cinsel ilişkinin mutlaka uzun olması gerekmektedir. Erken boşalma için tam bir süre olmasa da 10 dakika altında süren ilişkiler için erken boşalma tabiri kullanılabilir. Erkeklerin mutlaka bu sürenin üstünde bir ilişki kurmaları gerekmektedir.

Erken boşalma tedavi

Erken Boşalma Nedenleri

İlişki sırasında erkeklerin sıklıkla yaşadığı erken boşalma sorununun çiftler arasında iyi giden bir birlikteliği sekteye uğrattığı herkes tarafından bilinir. Bunun nedenlerine gelecek olursak onlarca farklı nedeninin olabileceğini belirtmek gerekir. Peki, bu nedenler nelerdir? İşte erken boşalmaya sebep olabilecek etkenler:

 • Stres, üzüntü, sinirlilik, kızgınlık gibi duygular
 • Geçmişte cinsellik ihtiyacını karşılayabilmek için sık sık yapılan mastürbasyonlar
 • Küçüklükten gelen travmatik sorunlar
 • Obezite gibi farklı hastalıklar
 • Cinsel yollardan bulaşan hastalıkları kapma korkusu
 • Tecrübesizlik
 • Aşırı istekli olma
 • Günah işleme korkusuna sahip olma
 • Penisin aşırı hassasiyetli olması

Bu maddeler dışında daha birçok farklı nedeni bulunabilir. Genellikle psikolojik etmenlere bağlı olduğunu söylemek de mümkün. Peki, çözümü nelerdir?

Erken Boşalmanın Çözümü

Erkekler erken boşalma sorunlarını herkese anlatmazlar. Çünkü bunun insan içinde utanılacak bir durum olduğu kanısı hâkimdir. Bu sebeple çözüm bulmakta da zorlanırlar. Ancak bunun utanılacak bir durum olmadığı, sizin gibi birçok kişinin bu durumdan mustarip olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer bu düşünceyi oturtabilirseniz sorununuzu da çözebilirsiniz. Bu sorunların çözümüne gelecek olursak başlıklar halinde şu şekilde maddeleyebiliriz:

 • Cinsel Sorun İlaçları Kullanmak
 • Bitkisel İlaçlar Kullanmak
 • Psikologdan Destek Alma
 • Geciktirici Teknikleri Uygulamak

Bu başlıklar halinde düşünüldüğünde sorununuzu çözmeniz çok daha kolay olur. Çözümlerden biri mutlaka derdinize çaresi olacaktır. Viagra 30 lu tablet ekonomik formu ile geciktirici ilaçlar arasında ilk akla gelen sağlık ürünlerindendir.

Cinsel Sorun İlaçları Kullanmak

İlaç firmalarının son yıllarda cinsel sorunlara büyük önem verdiklerini görmekteyiz. Bununla beraber birçok farklı cinsel problem ilaçları üretmektedirler. İlaçların arasında geciktirici özelliği bulunan haplar veya jeller de bulunmaktadır. Alabileceğiniz cinsel sorun ilaçları ile birlikte hem performansınız artar hem de daha geç boşalırsınız. Ancak cinsel sorun ilaçlarının eczanelerden alınması gerektiği de unutulmamalıdır. Çünkü internet siteleri üzerinden birçok sahte cinsel performans arttırıcı ürünler bulunmaktadır.

Bitkisel İlaçlar Kullanmak

Erken boşalmayı önleyecek bir diğer yöntemlerden biri de bitkisel ilaçlar kullanmaktadır. Piyasada yer alan birçok cinsel sorun ilaçları bulunmaktadır. Bu ilaçlardan bazıları da doğal bitkilerden elde edilmiştir. Genellikle Geciktirici krem veya sprey halinde bulunan ürünleri gerekli bölgenize sürerek hassasiyetini azaltabilirsiniz. Hassasiyetiniz azaldığında ise erken boşalma sorununuzun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Psikologdan Destek Almak

Erken boşalma yaşayan insanların birçoğunda geçmişten gelen psikolojik sorunlar olduğu gözlemlenmiştir. Bu sorunların çözülebilmesi için yapılabilecek en iyi şey bir psikologdan yardım almaktadır. Destek aldığınız psikoloğa hem cinsel probleminizi hem de altında yatabilecek olan psikolojik sebepleri anlatmanız gerekir.

Doktorunuz sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra yaşadığınız sıkıntıları gidermek için motivasyon konuşmaları yapar. Daha sonrasında ise gerek duyulursa belirli ilaçlar verilir. Tedavinizin ardından ise geç boşalma sorununuzun çözüldüğünü görebilirsiniz.

Geciktirici Teknikleri Uygulamak

İlaçsız bir şekilde erken boşalma sorununuzu çözmek istiyorsanız sürekli olarak testis egzersizleri yapmalısınız. Başlarda sorun yaşasanız da zamanla sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz. Testis egzersizleri için mutlaka bir üroloğa başvurmalısınız. Doktorunuzun yapmanızı istediği egzersizleri düzenli olarak aksatmadan uyguladığınızda etkisi kısa sürede ortaya çıkacaktır.