11 Şubat 2022

Erken Boşalmak Nedir?

ile Admin

Erken boşalma sorunu kişilerin sıklıkla karşısına çıkan bir problemdir. Kişiler bu durumu kabullenmede zorluk yaşar ve bu yüzden buna yönelik tedavilere geç başlanır. Erken boşalmayı tanımlamak gerekirse kişinin ön sevişme haricinde cinsel ilişki esnasında ortalama 1 dakika içinde boşalmasına verilen isimdir. Erken boşalmak nedir? Detaylı bilgi için sitemizi hemen incele.

Erken Boşalma Nasıl Tespit Edilir?

Erken boşalma sorununu kendinizin anlaması mümkündür. İlişkiye girdikten sonra ön sevişme esnasında boşalma hızınız genel ortalamanın altında ve çok kısa ise sizler erken boşalma sorunu ile karşı karşıyasınız. Erken boşalma sorununu tetikleyen faktörler mevcuttur. Bunlar hastalıklar olabileceği gibi kişinin ruh halleri de olabilir. Erken boşalmayı etkileyen faktörler şöyledir.

Erken Boşalmayı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Erken boşalma sorununu tetikleyen faktörler biyolojik ve çevresel olarak tanımlanabilir. Genelde bu sorun geçici olmakla beraber kendi başınıza tedavi edebileceğiniz düzeydedir. Fakat hayat boyu devam eden erken boşalma sorununda bir uzmandan yardım almak en doğru seçim olacaktır.

Erken boşalma tedavi

Aşırı Heyecan, Stres Durumu

Erken boşalmayı tetikleyen en önemli olay kişinin ilişki esnasında duymuş olduğu heyecan, stres, kaygı bozukluğu gibi durumlardır. Kişinin duygu yoğunluğu onun erken boşalmasına sebep olabilir. Bu durum ilişkilerin başında sıklıkla görülür. Kişilerin birbirlerine alışması, vücutlarını tanımaları ve duygusal olarak birbirlerine bağlanmaları zaman alacağı için ilişkinin başına çıkan erken boşalma zamanla kontrol altına alınacaktır.

Travmatik Cinsel İlişki- İstismar

Maalesef kişilerin yaşamış olduğunu travmatik cinsel ilişki ve istismar kişilerin bu duruma olumsuz bakmasına, korkmasına sebep olabilir. Cinsel ilişki esnasında akıllarına gelen bir durum onlarda ani duygu değişimine neden olacağı için ilişki esnasında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Bu durumla baş etmek için bir uzmandan yardım almak en iyi seçenek olacaktır.

Aile Ve Çevreden Kaynaklı Cinsel İlişki Korkusu

Cinselliğin ayıp, günah olarak tanımlanması özellikle çocukluk yıllarında kişilerin bu olaya kötü bakmasına sebep olur. Cinsellik eğitiminin kişiye doğru yaşlarda doğru bir şekilde verilmesi ilerleyen dönemlerde cinsel ilişki sırasında kontrollü bir birey olmasına olanak sağlar. Ayıp ve günah olarak tanımlanan cinsel ilişki kişinin bu duruma daha fazla devam etme isteğini ortadan kaldırır.

Mastürbasyon 

Mastürbasyon yapmak oldukça normal bir durum olsa da fazlaya kaçan ve yakalanma korkusu gibi hızlı yapılan mastürbasyon cinsel ilişki esnasında kendinizi kontrol etmenizi zorlaştırır. Kişi erken boşalma sorununu azaltmak için mastürbasyon sayısını azaltmalı, bu süreyi kontrol altına almak için mastürbasyon süresini uzun tutmalıdır.

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Giderilir?

Yukarıda anlatılan durumlar hariç erken boşalmayı tetikleyen olaylar vardır. Fakat erken boşalma kontrol altına alınabilecek bir durumdur. Öncelikle kişinin bu sorunu kabul etmesi bu sürecin ilk adımdır. Daha sonra erken boşalma yaşayan kişi bunu partneri ile konuşmalı ve destek almalıdır.

Ön Sevişmeyi Uzun Tutun

Yapılabilecek ilk şey ön sevişmeyi uzun tutmaktır. Bu yanlış bilinse de ön sevişmeyi uzun tutmak sadece sizin değil partnerinizin de ilişkiye hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Mastürbasyon Yöntemi

Önerilen bir diğer yöntem ise cinsel ilişkiye başlanmadan önce mastürbasyon yapmaktır. Bu sayede daha geç boşalmak mümkündür.

Pratik Yapmak

Bu durumu şöyle anlatmak mümkündür. Cinsel ilişki esnasında boşalma hissettiğiniz an ilişkiye bir müddet ara verin. Bu ara sizlerin daha faza uyarılmanızın önüne geçecektir. Daha sonra ilişkiye tekrar devam edin. Bu durumu bir kaç tekrar şeklinde yapın ve daha sonra boşalın. Zamanla kendinizi kontrol etmeniz daha kolay olacaktır. Kamagra jel gibi geciktirici etkileri olan ürünleri kullanmak.

Krem, Sprey, Prezervatif Yöntemlerini

Halk arasında en çok tercih edilen yöntem geciktirici eczane ürünleri yöntemleridir. İlişkiye başlanmadan önce geciktirici sprey, krem, ilaç gibi ürünler sizlerin erken boşalma sorununuzun önüne geçecektir. Bilinmesi gereken nokta şu ki özellikle ilaç kullanımında kesinlikle bir uzmandan yardım almak gerekir. Ağır alınan dozlar kişide kalp krizine dahi sebep olacak yan etkilere neden olur.

Cerrahi Müdahale Yöntemi

Cerrahi müdahale yöntemi en son tercih edilen yöntemdir. Burada fazla uyarılan penis sinirlenin uyarlaması engellenir. Bu durumun dönüşü olmadığı için doktorlar tarafından en son çare olarak yapılır.

Egzersiz Yöntemi

Özellikle kegel egzersizleri sayesinde kişinin kasları güçlenir. Bu egzersizler son derece kolaydır. Günde bir kaç dakikanızı ayırarak yaptığınız bu egzersizler uzun vadede erken boşalma sorununuzu giderecektir.  Erken boşalmak nedir? Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı hemen tıkla.

Geciktirici Ürünler Eczane Tavsiye Satış Sitesi:

https://www.ekoleczanee.com/