4 Nisan 2022

Erken Boşalma Nasıl Giderilir?

ile Admin

Erken boşalma 40 yaş altı erkeklerde sıklıkla görülen, cinsel işlev bozukluğudur. Erken boşalma sorununu fizyolojik, biyolojik, psikolojik birçok sebebe dayandırılabilir. Bu durum erken boşalmanın tanımının yapılmasını güçleştirir. Erken boşalmanın türlerine ayrılarak incelenmesi, tedavinin belirlenmesinde önemli rol oynar. Hastanın öyküsü tedavi sürecinde önemli faktördür. Erken boşalma nasıl giderilir? Erken boşalmanın türleri;

  • Birincil (Primer) erken boşalma; Daha önce var olan ve hayat boyu devam eden erken boşalma türüdür.
  • İkincil (Sekonder) erken boşalma; Kişide daha önce cinsel işlevi normal düzeyde seyrederken, sonradan kazınılan erken boşalma türüdür.
  • Dönemsel Erken boşalma; Kişide bazı dönemlerde ortaya çıkan erken boşalma türüdür.

Erken boşalma türlerinden Sekonder, erken boşalma sorunları içende en sık görülen türüdür. Bunlardan başka sık karşılaşılmayan türleri de bulunur. Erken boşalma sorunlarında, doğru tedavi yöntemleri uygulandığında, etkili sonuçlar verir. Hastanın erken boşalma sorununu kabullenerek yaşaması, hayatında psikolojik ve fizyolojik sorunlara yol açar.

Geciktirici eczane

Erken Boşalma Giderilmesinde Terapi Yöntemi

Çevresi ile sürekli etkileşim içerisinde bulunan insan, yaşadığı topluma bağlı olarak stres ve kaygı geliştirir. Bazen stres ve kaygısını kontrol edemez duruma gelir. Bu durum insanın psikolojik ve fizyolojik yapısında değişiklikler meydana getirir.

Buna paralel olarak cinsel aktivitelerinde de birtakım olumsuzluklar geliştirir. Uygulanan cinsel terapi yönteminde kişinin stres ve kaygıları ile baş edebilme yöntemleri uygulanır. Gerek duyulması halinde ilaç takviyeleri yapılarak, erken boşalma sorununa çözüm aranır.

Erken Boşalmanın Giderilmesinde Sık Bırak Tekniği

Bu yöntem çiftlerin rahatlıkla uygulayabileceği yöntemdir. Ön sevişme sırasında veya penisin vajina içerisindeki hareketleri sırasında, boşalma hissi duyan erkeğin kendisi veya partnerinin, penisin hassas kısmını, avucu ile 30 saniye süre sıkması işlemidir. Sıkılan penis kısa süreli his kayna uğrar. Serbest bırakıldıktan sonra kısa sürede tekrar ereksiyon haline gelir.

Bu sayede, cinsel aktiviteye birkaç dakikalık süre eklenmiş olur. Bu süre partnerin orgazma ulaşması için yeterli süre sağlayacaktır. Çiftler birlikte orgazma olduğu için kaliteli birleşme sağlanmış olur. Sürecin kontrol altına alınması, zamanla erken boşalma sorununu kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Erken Boşalmanın Giderilmesinde İlaç Tedavisi

Erken boşalma sorunlarında kullanılan ilaçların çoğunluğunu ağızdan alınan ilaçlar oluşturur. Tedavide kullanılan SSRI türevi ilaçlar sürekli kullanım gerektirirken, Dapoksetin türü ilaçlar bu bağımlılığı ortadan kaldırarak, cinsel birliktelikten yaklaşık 2-3 saat önce alınması yeterli olur. İlaç tedavisinde ereksiyon artırıcı olarak kullanılan Viagra ve benzeri ilaçlarda kullanılır.

Bu tür ilaçlar ereksiyon süresini artırır ve tekrardan ereksiyonu kolaylaştırır. Bu özelliği sebebi ile erken boşalma gecikir ve arzulanan düzeyde cinsel aktivite gerçekleşir. Bu tür ilaçlarda sürekli kullanım gerektirmediğinden konforlu cinsel aktiviteler yürütülür.

Erken Boşalmanın Giderilmesinde Bitkisel Yöntemler

Bitkisel yöntemler arasında kolay erişimi, kullanım kolaylığı olarak en bilineni sarımsak tedavisidir. Aynı zamanda doğal antibiyotik özelliği taşıyan sarımsak, sperm kalitesinin artmasında, cinsel aktivitenin dengelenmesinde önemli rol oynar. Erken boşalma sorunlarında önerilen bitkiler arasında yer alır.

Ceviz, fındık gibi kabuklu yiyecekler kan basıncını düzenleyici ve ereksiyon süresini artırıcı özellikleri ile erken boşalma sorununda çözüm olur. Zencefil, karanfil, çörek otu, bamya, havuç, çakşır otu gibi çinko ve magnezyum açısından zengin bitki çayları, bal karışımlı macunlar erken boşalma sorunlarına çözüm sunar.

Erken Boşalmanın Giderilmesinde Egzersiz Yöntemi

İnsanların leğen kemiği içerisinde yer alan, anüsü ve penisin kasılmasını sağlayan pelvik kasları, kasılıp gevşetilerek güçlendirilir. Bu sayede ereksiyon sırasında, kişi penisteki kasılmaları kontrol ederek, erken boşalmayı geciktirir.

Erken Boşalmanın Giderilmesinde Beslenme Alışkanlığı

Yöntemi Aşırı yağlı yiyecekler, sağlıksız beslenme yöntemleri, kişilerde kaslı bölgelerin yağlanmasına bağlı olarak cinsel aktiviteyi düşürür. Aynı zamanda sperm kalitesini ve kan basıncını düşüren sebeplerdendir. Özellikle deniz ürünlerinin tüketilmesi, yeşil beslenmeye ağırlık verilmesi sperm kalitesini yükseltir. Aynı zamanda erken boşalma sorununun çözümüne katkı sağlar. Aşırı alkol, sigara ve madde kullanımı erken boşalmayı tetikleyen sebeplerdendir.

Erken Boşalmanın Giderilmesinde Cinsel Aktiviteler

Deneyimlemek Cinsel işlevler sırasında erken boşalmanın sebebi bazen, alışkanlıklardan kaynaklı olabilmekte. Ön sevişmenin gerekliliğini vurgulayan uzmanlar, bu sayede partnerler arasında ten uyumunun sağlanarak, yeni haz alma noktalarını keşfedilebileceğini ve sağlıklı cinsel yaşam oluşturulabileceğini belirtirler.

Cinsel ritüellere yeni pozisyonların eklenerek, erken boşalmayı geciktirecek pozisyonların denenmesi, sorunun çözümleri arasında yer alır. Erken boşalma nasıl giderilir? Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı hemen tıkla!

Geciktirici ürünler eczane satış sitesi: https://www.ekoleczanee.com/geciktiriciler