17 Mart 2022

Doğal Geciktirme Yöntemleri

ile Admin

Cinsel birleşme öncesi veya hemen sonrasında meydana gelen boşalma, cinsel olarak erken boşalma sorununu ortaya çıkartır. Bu durumda partner orgazma ulaşamaz. Genellikle genç erkeklerde görülen erken boşalma, bazen ileri yaş erkeklerde nadiren görülür. Nedenleri biyolojik, veya psikolojik olabilir. Doğal geciktirme yöntemleri için devamını oku. En etkili geciktirici ürünler hakkında detaylar için sitemizi hemen incele.

Bazen herhangi bir biyolojik veya fizyolojik nedene bağlı olmaksızın, cinsel deneyimsizlik, cinsellik hakkında yanlış bilinen ve uygulanan yöntemlerle erken boşalmaya neden olur. Orgazmı geciktirme doğal yöntemler uygulanarak da geciktirilmesi mümkündür.

Doğal Geciktirme Yöntemi Ön Sevişme

Doğal geciktirme yöntemlerinden olan ön sevişme, partnerin arzulanan düzeyde orgazma olmasını sağlar. Bu sayede çiftler birlikte orgazma ulaşır. Cinsel birleşmenin kalitesi artarak, çiftler arasında güven duygusu tazelenmiş olur. Partnerler haz alma noktalarını keşfederek, birlikte orgazma olurlar. Bu yöntemde çiftler birbirlerine karşı, daha anlayışlı davranışlar geliştirirler.

Erkek baskılanmadığı için, arzulanan düzeyde kendisini tutabilir. Ön sevişme gerçekleşmediğinde, erkek kendisine uyarlanan rolün etkisinde kalarak stresli duruma gelir. Bu durum stresten bir an önce kurtulma arzusunu tetikleyerek, erken boşalma sorununu ortaya çıkartır. Bu yöntemde ten uyumu önemlidir. Çiftlerin arzuladığı fiziksel özelliklerin, partnerde bulunması, ön sevişmeyi süresini ve gecikme süresini arzulanan düzeye taşır.

Doğal Geciktirme Yöntemi Cinsel Pozisyon

Doğal gecikme yöntemlerinden biri de, cinsel birliktelik sırasında çiftlerin uygun pozisyonları benimsemesidir. Cinsel işlev sırasında rahat pozisyonların seçilmesi gerekir. Erkeğin altta, kadının üste olduğu pozisyonda, erkeğin geç orgazma olduğu bilinen yöntemdir.

Çiftler fiziki özelliklerine göre, cinsel pozisyonları deneyerek, kendilerine uygun pozisyonu tespit ettiklerinde, orgazma süresini kontrol eder. Bu sayede doğal gecikme yöntemi tespit edilir.

Doğal Geciktirme Yöntemi Ortam Faktörü

Cinsel aktivitenin sağlıklı ve kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi için, ortam değişkenleri önemlidir. Erken boşalmayı etkileyen ortam faktörleri;

-Ortam sıcaklığı.

-Ortam ışığı.

-Ortam gürültüsü.

-Ortamın korunaklı olmaması

Durumları erken boşalmayı etkiler. Ortam ısısı normal düzeyde olduğu durumlarda, orgazma süresi normal seviyelere çekilir. Cinsel ritüelleri düzenlenerek gerçekleştirilen birleşmelerde, partnerler arzuladıkları düzeyde birliktelik yaşar. Cinsel ortamın aşırı gürültülü, dikkat dağıtıcı ortamlar olması durumunda, erken boşalmayı tetikler.

Aşırı ışıklandırma, ya da aşırı karanlık ortamlar sorunu tetikler. Özellikle cinsel işlev sırasında yakalanma korkusu, ortam açısından erken boşalmayı tetikleyen en önemli faktördür. Doğal gecikme için, sevişme ortamının uygun koşullar barındırması gereklidir.

Doğal Geciktirme Yöntemi Beslenme

Sağlıklı beslenme yöntemlerinin benimsenmesi, sağlıklı cinsel yaşam gereklerindendir. Yeterli beslenemeyen insanlar erken boşalma ve diğer cinsel sorunlar yaşarlar. Aynı zamanda sperm kalitesi düşme eğilimindedir. Ceviz, fındık, çilek gibi bazı yiyecekler sperm kalitesini artırır. Aynı zamanda cinsel işlev sırasında doğal gecikmeyi sağlar. Özellikle bal tüketimi doğal olarak, orgazm süresini geciktirir.

Sarımsak tüketimi kaliteli sperm üretimi için önemli besinler arasında bulunur. Aynı zamanda erektil disfonsiyonu azaltarak erken boşalma sorununu ortadan kaldırır.

Yaban sümbülü, besbase, çakşır otu, kuşkonmaz, havlıcan gibi yabani bitkileri doğal afrodizyak etkisi yaratır. Sperm sayısını çoğaltırken, cinsel aktiviteyi dengeler. Doğal beslenme yöntemleri, kişinin aynı zamanda vücut kitle endeksini istenen seviyeye taşır. Bu sayede kişinin diğer aktiviteleri ile birlikte cinsel aktiviteleri de normal düzeyde seyreder.

Doğal Geciktirme Yöntemi Spor

Günlük aktiviteler içerisinde, yürüyüş, koşma veya diğer spor aktiviteler, kan akışı hızını artırarak, ereksiyonu doğal yoldan geciktirir. Spor yapan insanlarda, erken boşalma sorunları daha az görülür.

Doğal Geciktirme Yöntemi Mastürbasyon Cinsel işlev öncesi gerçekleştirilen mastürbasyon, cinsel birliktelik sırasında doğal gecikme yöntemi olarak görülür. Ancak bu durum cinsel işlevde kaliteyi düşürdüğü için, uzmanlar tarafından önerilmeyen bir durumdur.

Aynı zamanda aşırı mastürbasyon yapan kişiler, partner ile ilişkiye girdiği zaman erken boşama sorunları ile karşılaşırlar. Cinsel işlevlerden, partner ile oluşturulan cinsel işlev, sağlıklı cinsel işlev için önemlidir.

Doğal Geciktirme Yöntemi Egzersiz

Doğal gecikme yöntemlerinden sayılan kegel egzersizleri, kişinin pelvik taban kaslarının güçlenmesini sağlar. İnsanların kasık bölgesinde bulunan kaslar, yapılan egzersizle güçlendirilir. Bu sayede erkek cinsel işlev sırasında kasılmalarını kontrol ederek, orgazm süresini uzatır. Egzersiz yatarak, oturarak ve ayakta yapılabilen yöntemdir.

Kişi kasık bölgesinde bulunan kasları kasıp, gevşeterek kendisi uygular. Yapılan egzersiz zamanla etkisini gösterir ve erken boşalma sorununu ortadan kaldırır. Egzersiz yöntemi kadınların da yapabileceği egzersiz yöntemlerindendir. Bu sayede rahatlıkla arzuladığı düzeyde orgazma ulaşır. Doğal geciktirme yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı hemen tıkla!

Geciktirici Eczane Ürünleri: https://www.acileczanetr.com/