7 Aralık 2021

Çin Topu Kullanımı ve Faydaları

ile Admin

Çin topu nedir ve ne işe yarar? İlk olarak, bu topların haz elde etmenin bir yolu olmadığını belirtmek gerekir. Çin topu kullanımı ve faydaları birçok kişi tarafından bilinmesi gerekir. Vajina, en dış kısımda sinir uçlarından yoksun olduğu için yerleştirildiğinde nadiren zevk üretirler.

 Çin Topu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Çin topları, geyşa topu veya Ben Wa, isimleri ile bilinir. Güvenilir bir kaynak olmamasına rağmen, kökenlerinin Çin’den değil Japonya’dan geldiği bilinir. Çin topu kullanımı ve faydaları üzerine yapılan bilimsel araştırmalar vardır. Normalde bir ipe bağlanan bir veya iki toptan oluşurlar. Toplar şarj edildiğinde, yürüdüğünüzde veya hareket ettirildiğinde vajina duvarlarıyla çarpışacak şekilde tasarlanmıştır.

Çin topu kullanımı ve faydaları her geçen gün daha da yaygınlaşır. Çin topları vajinaya yerleştirdikten sonra bazı kadınlar yürüdüklerinde içlerinde topların hareketini hissedebilir. Birçok kadında ya pelvik taban kaslarının zayıflığından ya da topların vajinanın orta veya üst üçte birine yerleştirilmesinden kaynaklanan hassasiyet eksikliğinden dolayı Çin toplarının titreşimini fark etmeyebilir. Bu hissizlik topların etkili olmadığı anlamına gelmez.

Çin toplarının vajina duvarlarına çarpmasıyla oluşan titreşim, çevredeki kasların istemsiz ve sürekli kasılmasına, kan dolaşımının, yağlanmanın ve kas tonusunun artmasına yardımcı olur. Çin topu kullanımı ve faydaları orijinal üreticiler tarafından onaylanmıştır. Serviksi düşük olan kadınlarda iki veya daha fazla topun aynı anda kullanılması rahatsız edici olabileceğinden kullanımı önerilmez.

Çin toplarının etkili olması için, onları kullanırken hareket etmek önemlidir, böylece içte bulunan toplar hareket ettiğinde vajina duvarlarına çarparak istemsiz bir kasılmaya neden olur. Bu kasılmalar sağlık açısından fayda sağlar. Orijinal Çin topu fiyat kapsamlarına göre farklılık gösterebilir. Ayrıca Kegel egzersizleri veya istemli pelvik taban kasılmaları yaparsanız bu kasların sadece tonusunu değil gücünü de çalıştırmış olursunuz.

Porselen Çin Toplarının Faydaları

Çin toplarının sürekli kullanımının, pelvik taban kas tonusunu iyileştirmeye, kan akışını artırmaya ve vajinanın doğal olarak kayganlaşıp daha kolay şekilde yağlanmasını artırmaya büyük ölçüde yardımcı olur. 

Çin topu kullanımı ve faydaları fiyatları arttıkça daha fazla belirgin hale gelir. Bu topları kullanan sağlıklı yetişkin kadınlara fayda sağladığı da bilimsel olarak gösterilmiştir. Bu sayede zaman içerisinde sürekli kullanımı ile cinsel ilişkilerin kalitesinde önemli bir iyileşme sağlanabilir.

Örneğin güçlendirilmiş bir pelvik taban ile travmatik bir doğumdan sonra kaybedilen cinsel duyarlılığın yenilenmesi sağlanabilir.

Pelvik taban kasları oldukça minnettardır. Çin topu kullanımı ve faydaları eczane personelleri tarafından öğrenilebilir. Onları bir miktar süreklilik ile çalıştırmaya başlar başlamaz, faydaları çok çabuk görülür. Günde yaklaşık 15-30 dakika tutarlı kullandığınız sürece, bir aydan kısa sürede faydalarını görmeye başlarsınız.

Doğru Çin Topları Nasıl Seçilir

Porselen top almayı düşünüyorsanız ve hangisinin daha iyi olduğunu öğrenmek istiyorsanız, vücudunuza ve özel ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmelisiniz. Çin topu kullanımı ve faydaları online olarak da öğrenilebilir. Prensipte, pelvik taban üzerinde minimum kuvvet uygulayan herhangi bir sağlıklı yetişkin kadın bu topları kullanabilir. Ancak, birine karar vermek için özellikle boyutları, ağırlıkları, paketteki bilye sayıları ve üretimlerinde kullanılan malzemeler önemlidir.

Porselen Top Boyutları

En yaygın olan normal bedenler 35 mm civarındadır. Doğum yapmamış kadınlar için daha küçük modeller de vardır. Her halükârda önemli olan Çin toplarının yerinde kalması ve dışarı çıkmamasıdır. Titreşimlerinin vajina duvarlarına iletilmesi gerekir. Bu nedenle, daha büyük bir boyut ve daha düşük ağırlıkla başlamanın iyi olduğu bilinmelidir.

 Çin Topları Ağırlığı

Vajina içinde sorunsuz bir şekilde tutabileceğiniz ve tedaviye devam etmenizi sağlayan bazı hafif Çin toplarıyla başlamak daha iyidir. Kolayca çıkan ve çok ağır olanları kullanmak kişiyi sinirlendirebilir. Bu da kullanmayı bırakmanıza neden olur. Ayrıca, etkinliği ağırlığa bağlı değildir.

 Porselen Top Numarası

Çin toplarının etkinliği daha iyi bir yerleşimde değil, en az birinin vajinada tutulmasında, onu çevreleyen kasların istemsiz kendi kendine titreşmesine dayanır. Bir topu yerinde tutmak için gerekli olan kas tonusu elde edildiğinde, gönüllü olarak daha küçük, daha ağır olana geçebilir veya aynı anda iki top taşımak için birleştirebilirsiniz.

Piyasada, 28 gr’dan başlayan farklı ebat ve/veya ağırlıklarda aynı pakette birden fazla top sunan çok çeşitli markalar bulunabilir.

 Çin Topu Malzemeleri

Özellikle hipoalerjenik özelliğinden dolayı kullanılan medikal sınıf silikon veya ABS/PC, büyük bir hijyen garantisi olduğu ve tahrişe veya dermatolojik değişikliklere neden olmadığı için kullanımları daha yaygındır. Bakteri içerebilen plastik ve gözenekli malzemelerden kaçınmaya çalışmak önerilir. Aynı nedenle, ipli olmayan Çin toplarına da dikkat etmek gerekir.